Славни

Буфон ќе тужи за „срамната“ фотка

Пред неколку дена легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон беше уловен од страна на папараците во „незгодна“ поза заедно со својата девојка Илариа Дамико.

Објективите ги фатија Џиџи и Илариа во орално задоволство на една јахта, а фотката која ја објави магазинот „Chi“ веднаш стана вирална на интернет.

Поради тоа Буфон и неговата девојка преку своите адвокати најавија тужба за магазинот „Chi“, бидејќи, како што велат, фотографијата немала допирна точка со реалноста.

„Илариа едноставно се смееше и ја наведна својата глава, а сликата е прикажана во друг контекст. Се работи за ситуација каде мора да се одбрани имиџот и чувствата на нивните деца. Магазинот прави манипулација со читателите и ги наведува да размислуваат во погрешна насока“, стои во соопштението на адвокатите на Буфон.

To Top