Бронза за македонскиот борач Магомедов на Европското првенство во борење


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонскиот борач Ахмад Магомедов освои бронзен медал на Европското првенство во борење кое се одржува во Загреб.

Во борбата за третото место Магомедов го совлада противникот Арман Авагјан од Ерменија со 7-4 и го освои бронзениот медал.

Претходно во репасажот беше подобар од шпанецот Габриел Иглезиас Рамос и оствари победа со 10:0

Магомедов се бореше во категоријата до 79 килограми.