Славни

Бразилската фудбалска легенда Ромарио си ќари 22-годишна студентка

Легендарниот бразилски фудбалски ас Ромарио има 53 години и нова девојка која е 31 година помлада од него.

После три пропаднати брака, Ромарио не се откажува од потрагата по љубовна среќа во животот. Моментално е во врска со 22-годишната студентка Ана Каролина Назарио.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Karoline Nazário (@ananazarioo) on

„Луѓето влегуваат во нашите животи со некоја причина и нè учат нешто, а ти ме научи како да сакам. Само знам дека чувствувам нешто кон тебе“, напиша Ана на Инстаграм како коментар на сликата на која е со Ромарио.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Karoline Nazário (@ananazarioo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Karoline Nazário (@ananazarioo) on

После фудбалската кариера, Ромарио заплови и во политичките води, па дури се обиде да стане и градоначалник на Рио де Жанеиро. Сепак, како и во времето на неговите најдобри фудбалски години, повеќе го интересираат убавите жени и забавата. Го живее животот со полни гради.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Karoline Nazário (@ananazarioo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Karoline Nazário (@ananazarioo) on

To Top