БОМБА: Анчелоти во Наполи до крајот на неделата!?

Италијанските медиуми пренесуваат дека Карло Анчелоти се очекува во наредние денови да пристигне во Италија и да стави потпис на договорот со Наполи.

Вчера актуелниот тренер на Наполи, Маурицио Сари потврди дека не е сигурен дали следната сезона ќе ги предводи „наполитанците.

Веќе денес италијанските медиуми потврдија дека Анчелоти постигнал договор и во следните денови официјално ќе го преземе кормилото на италијанскиот клуб.

Официјално Анчелоти ќе биде претставен веднаш откако ќе биде раскинат договорот со Маурицио Сари. Искусниот Италијанец е без ангажман откако во септември доби отказ од Баерн Минхен.

Иако имаше понуди од италијанската репрезентација, Анчелоти во неколку наврати напомена дека сака да предводи клуб и тоа со амбициозен проект.