Славни

До болка секси само „по кошула“: Нивес на театар без панталони

Да, знаеме дека таа ќе се „правда“ оти ова е фустан со таков крој, но ние ќе си го толкуваме овој моден стил на „старомоден“ начин.

Премиерата на претставата „Ревизор“ во хрватскиот театар „Комедија“ беше примамлива културна понуда за многу познати фаци. А меѓу нив „покуса“ од црвениот тепих не остана ниту фаталната Нивес Целзиус која го украде цело внимание пред премиерното прикажување на театарската претстава.

Облечена во сомотно фустанче со ултра кратка должина кое повеќе личи на кошула, и во високи потпетици, со голи нозе Нивес буквално ги прикова погледите на присутните пред премиерата, позирајќи заводливо за фоторепортерите.

Таа стигна во друштво на Далибор Петко од кој во последно време буквално не се дели.

Advertisements
To Top