Блиски пријатели на Адел тврдат дека пејачката е во нова љубовна врска

Славната британска пејачка Адел неодамна и официјално се разведе од поранешниот сопруг Сајмон Конецки, а сега веќе има нова љубов во животот.

Пред две години, Адел и Симон објавија дека нивниот брак пропаднал. Адел, во меѓувреме, ја измени својата линија, но работеше и на нејзиниот љубовен живот. Минатата година таа се зближи со мистериозен пријател од детството и развила романса.

Адел сè уште нема објавено за новиот маж во нејзиниот живот, но извори блиски до магазинот „Клосер“ велат дека парот нема ништо против во иднина да има деца.

„Адел е изненадена и, иако сака да го чува неговиот идентитет во тајност, не ја крие својата новооткриена среќа од семејството и пријателите“, вели пријател на пејачката.

Романсата се случила, велат пријателите, неочекувано кога Адел се вратила во семејната куќа во Лондон минатата година.

„Со оглед на тоа што тие веќе ги имаа основите на пријателството, работите напредуваа брзо и двајцата се среќни“, додава изворот.

Адел и нејзиниот поранешен сопруг Симон го имаат осумгодишниот син Ејнџел.