Вебкафе

Бикини забава: Полуголи на даски и скии – снежни мераци на Сибир (видео)

Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови и оскудна комбинации се собраа на рускиот регион на Кемерово каде уживаа во сноубординг.

На познатиот ски-ценар Шереге сместен во срцето на Сибир учесниците од Русија, САД, Кина, Италија, Германија и Франција поставија нови рекорди на Грелк Фестот.

„Овогодишното бикини возење собра 1.498 скијачи и сноубордери, што е 387 повеќе отколку во 2014 година“, рече Станислав Коненко, главен уреденик на руската книга на рекорди.

Мис Шерегеш е 21-годишна студентка од Новосибирск која ја освои наградата во износ од 10.000 долари. Најстар учесник беше 73-годишниот Едуард Нефедев.

Стотици луѓе беа собрани за да ги гледаат и поздрават учесниците.

To Top