Бесно матурско издание: За оваа креација даде 2.000 долари – сите зборуваат за фустанот

Матурските забави се настан на кој сите тинејџерки и тинејџери сакаат да блеснат во најдобро издание, но некои навистина и се трудат и вложуваат големи финансии во тоа.

Една од нив е 16-годишната Фејт Тигпен од Мисисипи, која на матурската забава носеше 2.000 долари вреден комбинезон од дизајнерката Ејнџел Бринкс, модна комбинација која вклучува и маска за лицето.

A post shared by Partee Photography (@k.partee) on

Инспирација за дизајнот за матурското издание оваа тинејџерка нашла во фустаните кои сестрите Кардашијан и Џенер ги носеа на прославата од 60-от роденден на Крис Џенер, која беше во стилот на Големиот Гетсби.

„Ме инспирираа Кардашијанки. Тема на матурската забава исто така беше Големиот Гетсби, а мама и јас видовме фотки од нивната забава и вендаш се инспириравме од нив“, вели таа за Yahoo.

Комбинезонот кој го носеше беше делумно проѕирен и обложен со циркони, а го изработи ѕвездата од шоут „Жените на кошаркарите“, Ејнџел Бринкс. Откако Фејт објави фотки од својот моден изглед на Инстаграм, тие предизвикаа големо внимание на оваа социјална мрежа.