Белучи фатално сексапилна за престижниот „Esquire“


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Доказ дека атрактивната Моника Белучи е дама која одлично се носи со возраста и знае како да зрачи со сексапил и заводливост е новата фотосесија која актерката ја одработи за шпанското издание на списанието Esquire.

За еден месец ќе наполни 54 години, но годините како да работат за неа и нејзиниот сексапил, а не против нив. Белучи уште еднаш докажа дека знае како пред објективите, а шармот и заводливоста зрачат од секоја нејзина фотографија.

За насловната страница Моника е облечена во палто од Армани и боди од Ерес. Во едиторијалот пак, таа позира во модни парчиња од новите колекции на Пучи, Стела Мекартни и други луксузни модни марки.