Барселона најде засилување во Кина


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Како што пренесуваат шпанските медиуми Барслеона е серозно заинтересирана за бразилскиот репрезентативец и член на Гванжу Евергранде, Паулињо.

28-годишниот поранешен играч на Тотенхем се најде на списокот на каталонскиот гигант, а според последните информации започнати се и преговори за негов трансфер на „Камп Ноу“.

Паулињо после неуспешната епизода во Тотенхем се пресели во Кина каде веќе две години ги брани боите на Гванжу, со кого до сега освои 6 трофеи, а притоа остана стандарден во бразилската репрезентација.

Барселона во Паулињо гледа замена за Арда Туран и Андре Гомез, за кои се поизвесно е заминувањето од клубот.

Познато е дека Паулињо беше на радарот на Барселона уште во 2013 година, но тогаш Бразилецот се пресели во Тотенхем.