Барса се надева: Три причини поради кои Нејмар нема да заврши во Реал Мадрид


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Каталонскиот весник „Спорт“ е убеден дека Нејмар нема да се пресели во Реал Мадрид.

Денешното издание на „АС“ тврди дека „кралевите“ подготуваат нова офанзива за потписот на Нејмар, но во Барселона се спокојни. „Спорт“ тврди дека постојат три важни причини поради кои во Барселона веруваат дека Бразилецот нема да заврши на „Сантиаго Бернабеу“.

1 Останувањето на Герет Бејл

2 Развојот на младите играчи во Реал

3 Повеќето фудбалери на Реал не сакаат да го видат Нејмар во соблекувалната.

До овој момент не постојат шанси Герет Бејл да го напушти Реал, а тоа според каталонскиот весник значи дека во Мадрид нема да можат да си го дозволат Нејмар, односно неговата висока плата.

Во исто време весникот се прашува, како при евентуално пристигнување на Нејмар, младите Винисиус и Брахим Дијаз ќе се изборат за минутажа.