Аргентина плаче, Буенос Аирес гори (Фото + Видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Антологиското финале во Копа Либертадорес помеѓу аргентинските гиганти заврши со историска победа на Ривен Плата.

Бока Јуниорс и Ривер Плата приредија незаборавен спектакл на „Сантиаго Бернабеу“, но чистата страст, емоција, славје и созли се случија во Аргентина.

Цела Аргентина синоќа плачеше, половина од радост, половина од тага, а во Буенос Аирес буквално се случи хаос од кој главниот град тешко дека ќе може да се опорави во наредните денови.

Сцените кои синоќа беа видени во Буенос Аирес покажуваат дека овој натпревар беше повеќе од фудбал, овој натпревар беше живот!