Спорт

Алиоски повторно во елемент – нов еден еврогол на македонскиот репрезентативец

Во дуелот од првата швајцарска лига помеѓу Лугано и Тун, македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски повторно покажа и докажа дека е играч од светски ков, презентирајќи уште една од своите фудбалски мајстории за уште еден еврогол за својот тим.

Лугано победи со конечни 2:1, од кои Алиоски беше стрелец за вториот победнички гол на домаќините.

Advertisements
To Top