Славни

Актерката Џејми Ли Кертис со пофални зборови и импресии за „Медена земја“

Македонскиот документарец „Медена земја“, после двојната оскаровска номинација, стана дел од центарот на холивудското, но и светско филмско јавно внимание.

Меѓу оние кои го коментираа ова филмско остварување се запиша и холивудската актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.

„Колку совршен момент за овој филм. „Медена земја“ е зачудудувачки. Алчност. Ненаситност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Истрајност. Воодушевена сум“, напиша Ли Кертис.

Advertisements
To Top