Ако Меси и Роналдо „ја доиграа“ партијата шах, истата ќе завршеше реми – еве зошто


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Позициите на фигурите од сега веќе култната фотографија на која двете фудбалски легенди на денешницата, Лионел Меси и Кристиано Роналдо, играат шах врз куфер од луксузниот бренд Луј Витон, се базираа на вистинска партија шах од две еднакво големи легенди на нашето време.

Станува збор за шаховскиот дуел помеѓу Хикару Накамура и Магнус Карлсен, одигран во 2017 година. Партијата заврши реми.