Адел конечно и формално ќе „рипне в тавче“

Адел и нејзиното долгогодишно момче Сајмон се одлучиле на венчавка, пишуваат британските медиуми. Двојката пет години е во врска и имаат четиригодишен син Енџел.

– Тие одлучиле дека сега е вистинското време за правење на тој голем чекор. Нема тоа да го разгласат, тие не се такви. Нема да ја видите Адел како наоколу оди со огромен дијамант на прстот. но вистина е дека се подготвени за следниот голем чекор и двајцата се многу возбудени поради тоа, откри изворот.

– Адел си помина многу убаво на турнејата и уживала настапувајќи пред обожавателите, но сега е време да се посвети на синот и идниот сопруг, додаде изворот.

Адел не ги коментираше инфорациите за венчавката. Симпатичната пејачка, за венчавката зборуваше во една прилика кога изјави дека се уште не се омажила затоа што не добила прстен.