5 пози за мастурбација во кои ќе уживате

5 пози за мастурбација во кои ќе уживате

Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мастурбацијата е многу важна кога станува збор за сексуалното здравје. Овие пози за мастурбација ќе го направат процесот особено интересен.

Постојат многу различни пози погодни за мастурбација. Но, малку луѓе сфаќаат дека постојат многу пози во кои жените можат да мастурбираат и дека постојат различни видови на оргазми кои можат да ги доживеат на различни начини. Се разбира, ако сакате да вклучите секс играчки, тоа само ќе го подобри искуството. Овие 5 пози ќе ви донесат фантастичен оргазам и со големо задоволство ќе ги повторите.

Возбудливи пози за мастурбација

Кучешка поза за мастурбација

Ова не е само одлична поза за секс, туку и за време на мастурбација. Станете на раце и колена, а потоа балансирајте на едната рака. Стимулирајте го клиторисот со другата рака додека не постигнете оргазам. Ако сакате анална пенетрација, оваа поза може да се покаже како фантастична со вистинскиот лубрикант.

Пози за мастурбација: Лотус

Седнете директно на креветот и допрете ги стапалата. Раширете ги нозете во положба на пеперутка бидејќи тоа носи здрава напнатост на карличните мускули. Стимулирајте се додека не доживеете оргазам и веројатно ќе откриете дека ова е една од најдобрите пози за мастурбација за жените.

Каубојка

Оваа поза го стимулира клиторисот како ниедна друга. Клиторисот и усните усни овде стапуваат во акција кога ќе поминете преку перница или кој било друг предмет што се трие на вулвата. Слободно користете секс играчки и забавувајте се.

Пози за мастурбација: Сквотот

Оваа поза за мастурбација е идеална ако силата на нозете е добра. Го отвора вашиот вагинален канал доколку сакате пенетрација додека мастурбирате. Оргазмот во овој момент може да биде огромен и сигурно нема да зажалите што сте го пробале.

Лежејќи на стомак

Легнете рамно на стомак и кога ќе ја ставите раката да мастурбирате, ќе забележите дека вашите колкови ќе се ротираат за да се тријат со вашата рака. Овде, тежината на вашето тело го притиска клиторисот на креветот или троседот на кој лежите.