Спорт

20 секунди – толку му беа потребни на Балотели за да добие жолт картон

Mарио Балотели привлекува внимание и во италијанската Серија Б каде што го носи дресот на Монца.

Откако во минатото коло влезе во игра во 80. минута и до крајот постигна два гола и заработи жолт картон, денес за добивањето жолт картон му беа потребни само 20 секунди.

Монца играше против Лече и славеше победа од 1:0, Балотели во игра влезе во 67. минута.

To Top