16 година подоцна: Мајсторијата на Беркамп за која уште се зборува (видео)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓На денешен ден, пред 16 години легендарниот играч на Арсенал Денис Беркамп постигна феноменален гол против Њукасл.

Холандскиот виртуоз со маестрална пируета го „исфрли“ дефанзивецот, а овој гол ќе остане како еден од најубавите во историјата…..Погледнете!