Златниот „волеј“ на Акинфеев (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Со оваа одбрана Акинфеев ја однесе Русија во четврфиналето на Светското првенство. Изведувањето на пеналите кое го реши победникот на овој осминафинален дуел ги испрати Шпанците дома.