Ѕирнете што „вртка“ во приватната гаража Бензема (снимка)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Карим Бензема оваа сезона игра во фантастична форма во Реал и моментално е прв стрелев и асистент во Примера.

Меѓутоа, на Бензема одлично му оди и кога се автомобилите во прашање, па Французинот поседува навистина завиден возен парк.

33-годишниот напаѓач преку својот Јутјуб канал ја претстави својата луксузна колекција автомобили, каде има BMW, Audi, Bentley, Mini Cooper…