Сончев декемвриски понеделник


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Денеска, 20 декември, последен ден од календарската есен, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во планинските региони. Ќе дува умерен претежно северозападен ветер кој вдолж Повардарието и кон исток ќе засилува и ќе достигнува и до 60 км/ч.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 9 Целзиусови степени, Маврово 2, Охрид 6, Битола 7, Крива Паланка 6, Берово 4, Кавадарци 12, Дојран 13.

И утре ќе имаме сончево и студено време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.