Славни

Зинедин Зидан го прекршил правилото за карантин во Мадрид

Главниот фудбалски стратег и тренер на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Зинедин Зидан го напушти Мадрид, кршејќи ги правилата за самоизолација.

Според „Sport.es“, 47-годишниот француски стручњак бил забележан во село во предградието на градот.

Зидан дошол во куќата што ја купил пред една година. Во Мадрид постои забрана за патување надвор од градот, не земајќи ги предвид посебните ситуации. Тренерот може да бидат казнет со парична казна.

Претходно се дозна дека шпанското првенство ќе продолжи во јуни. Реал Мадрид започна со тимски тренинзи.

Advertisements
To Top