Зидан прави изненадвачки потег: Што ќе кажат фановите на ова?

Зинедин Зидан се соочува со проблеми во тимот, најмногу поради повредата на Асенсио, а нема голема наклоност кон Герет Бејл.

Азар се уште не дебитирал поради повреда, па Зидан има дефицит на фудбалери во офанзивните позиции и поради тоа би можел да направи изненадувачки потег.

Имено, шпанските медиуми тврдат дека Реал е спремен да го ангажира Хатим Бен Арфа.

32-годишниот Французин е слободен агент во моментов и може слободно да потпише договор со „кралевите“.

Зидан во него гледа замена за Асенсио и играч повеќе во ротацијата, но проблем би можел да претставува неговиот темперамент.

Сепак, прашање е како Бен Арфа ќе биде прифатен во соблекувалната, но и од фановите на „кралскиот“ клуб.