Славни

Жежок сексапил од „ладната“ Финска

Руска коса, продорно сини очи, неодолива убавина, фатален сексапил – Финката Аделина Касалаинен има идеален изглед „како да ја насликал некој“.

Родена е на 13 септември, 1993 година, а денес живее и работи во топлиот Дубаи. Згодната блондинка во 2013 година учествуваше на натпреварувањето за Мис на Хелсинки, каде беше една од финалистките. После овој избор, Аделина почна да работи како фотомодел.

Маркантната Финка ужива во позирањето пред објективите, па на својот Инстаграм профил има над две илјади скокотливи фотографии.

Advertisements
To Top