Актуелно

Жестоки моменти од протестите во Грција против Преспанскиот договор (фото)

Грчкиот парламент се очекува во вечерните четврточни часови да го ратификува Преспанскиот договор со Македонија за решавање на деценискиот спор за името на нашата земја. Тоа предизвика организација на масовен и жестоко брутален протест на грчките тврдокорно националисти кои се против договорот. Атмосферата од протестот ја доловуваат фотографиите кои ги објави The Guardian.

Advertisements
To Top