Жешките одбојкарки се сликаа без гаќички – дознајте ја причината за оваа секси фотка

Одбојкарките од нисколигашкиот клуб УСД Алтаир, од италијанска Виченца, на доста посебен и оригинален начин го прославија пласманот во повисока и поквалитетна одбојкарска лига.

Жешките одбојкарки се фотографираа полуголи, без гаќички, покривајќи ја својата меѓуножна интима со одбојкарски топки, а фотката ја објавија на официјалната страна од клубот.

Иако играат во пониска лига, одбојкарките завршија на насловните страни од италијанските, но и светските медиуми и портали, а фотографијата стана вирален хит. Многумина навиваат девојките да продолжат со успесите и да се пласираат во уште повисока лига.