Жешко

Жешката италијанска кошаркарка е мераклика на разголено позирање

Една од најсексапилните спортистки на светот, жешката италијанска кошаркарка Валентина Вињали, кога не игра кошарка, очигледно има голем мерак да позира гола.

Атрактивната Вињали во слободно време на социјалните мрежи редовно објавува свои провокативни фотки со кои ги воодушевува фановите.

28-годишната Валентина досега неколку пати истакнала дека повеќе заработува како модел отколку како членка на тимот Баскет Рома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

Има позирано и за најславниот магазин за мажи, Playboy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valentina Vignali (@valentinavignali) on

To Top