Жешка среда, попладне со услови за пороен дожд


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија и денеска, среда, 23. август, ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне особено во планинските региони ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

тре времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд со грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер, во северните делови од северен, а во јужните од јужен правец.

Во Скопје сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 29 до 39 Целзиусови