Славни

Жешка докторка: За некои секс бомба, за други „има премногу“

Жешката американска докторка стана Инстаграм ѕвезда благодарение на нејзините скокотливи фотки на кои ги истакнува своите секси облини.

Минди Ситинприти на Инстаграм ја следат речиси 430.000 луѓе, а таа бројка незадржливо и вртоглаво расте.

Во меѓувреме, таа дипломираше, се вработи, но продолжи да води грижа за своето тело. Сепак, нејзната тенка половина и широките колкови не им се еднакво допадливи на сите. Додека едни ја сметаат за секс бомба, за други едноставно „има премногу“.

Својата фигура често ја нагласува со облеката која ја носи.

To Top