Жените откриваат за што (или за кого) размислуваат додека мастурбираат


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако за тоа често молчат, да, и жените се самозадоволуваат и тоа релативно често. Екипата од американскиот Cosmopolitain одлучи да направи мало истражување и да испита 17 избранички за што или за кого фантазираат кога ќе останат сами и загреани под чаршафот. Анкетата вклучуваше и „стрејт“ и геј девојки, а одговорите се прилично пикантни и интересни.

„Замислувам како девојка ми пружа орален секс додека сум врзана со лисици“, изјави една 20-годишна девојка.

„Кога ќе затворам очи и ќе се загреам, го замислувам Хери Стајлс како ме секса во својот приватен авион“, фантазира друга испитаничка.

„Замислувам како мојот дечко ме гледа додека седи врзан на стол“, беше искрена 23-годишната Хана.

„Немам посебни фантазии, обично го замислувам мојот дечко и нашиот секс, евентуално како воведуваме некои нови играчки во истиот“, вели Сара.

„Секогаш замислувам дека сум потчинета во кревет, веројатно затоа што сакам да контролирам сè околу себе во секојдневниот живот“, вели една 26-годишна девојка.

„Замислувам како мојот најдобар пријател ми пружа орален секс“, беше искрена друга испитаничка.

„Секогаш замислувам секс со целосен странец, во стоечка поза во некој магацин или на ѕидот од некоја зграда“, вели една дама фантазерка.

„Секогаш замислувам лезбијски секс“, признава 25-годишната Џој.

„Замислувам дека некој навистина ме почитува во спалната соба. Не сум саркастична“, беше малку изненадувачки одговорот од една 29-годишна жена.

„Замислувам дека сум врзана и силно се противам на сексот. Всушност, дека ме сексаат против моја волја“; додаде 28-годишната Мари.

„Го замислувам јазикот од Мајли Сајрус. Типката има совршен јазик“, вели Џулија.

„Сакам мажи, но секогаш кога се самозадоволувам мислам на жени“, искрено признава уште една испитаничка.

„Замислувам дека учествувам во експеримент со вибратори до 1950-те години и дека ме секса некој научник“, вели 28-годишната Лиз.

„Секогаш мојата девојка, искрено“, вели Британи која е во среќна врска.

„Замислувам силен маж кој ме секса јако додека држам вибратор на клиторисот“, беше експлицитна Алекс.

„Кога се допирам, замислувам секс во јавност. Во парк, да речеме, во соблекувална“, додава една 28-годишна девојка.

„Ќе бидам  искрена. Секогаш замислувам тројка со двајца згодни фраери. Се замислувам во сендвич и дека и двајцата ми даваат еден куп внимание и сакаат да ме задоволат“, признава 23-годишна испитаничка.

Изненадени?