Же Ванг категорично негира дека таа е причината за разводот на Бил Гејтс

Откако Бил Гејтс јавно објави дека се разведуваат со Мелинда, изминатите денови на социјалните мрежи се појавија гласини дека Кинеската Же Ванг е виновен за разводот на милијардерот.

Гласините на социјалните мрежи предизвикаа хаос, а Ванг ги негира сите обвинувања, пишува Дејли Меил.

Же Шели Ванг (36) во средата ги критикуваше „неоснованите гласини“ дека имала афера со Бил Гејтс преку објава на Веибо, кинеската социјална мрежа.

„Отпрвин мислев дека гласината ќе исчезне сама по себе, но не очекував дека ќе стане полуда од порано“, напиша таа на мандарински јазик. „Ви благодарам што се грижите во текот на изминатите 24 часа преку приватни пораки и на пријателите кои ми помогнаа да ги отфрлам гласините“, заклучи таа.

Ванг е преведувачка која работела за Бил Гејтс. Порано била стјуардеса.