Згодна и бујна Хрватка е магнет за муштериите: Дневно продава и по 300 кг мандарини


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Хрватката Кристина Пенави, девојка која држи штанд со мандарини во Загреб, стана мета и центар на внимание на хрватските медиуми кои на големо се распишаа за неа. Сите претставници на медиумски редакции кои го посетиле нејзиниот штанд за продажба на мандарини, тврдат дека е неверојатно љубезна и симпатична.

„Има полни раце работа“, се вели во еден од текстовите за Кристина. Освен што продава мандарини, многумина сакаат и да се фотографираат со неа, па често застануваат со автомобилите и чекаат во гужвата за да дојдат до Кристина.

Таа вели дека се навикнала на гужви, сирени од автомобили и врева. Судири, како што тврди, досега уште немало. Работи од 9 до 19 часот, а во тој период се случува да успее да продаде и до 300 килограми мандарини. Купувачите се главно мажи и не им е проблем да чекаат со редови за да добијат кило мандарини од Кристина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ? KRISTINA ? (@lareina1134) on

Хрватскиот портал 24sata на шега ја нарече „Памела Мандарисон“, допишувајќи дека на местото каде што работи таа не е потребен сообраќаен радар, бидејќи сите возачи возат по прописи тука, а некогаш и дури под истите. На загрепчани им е позната од порано, кога продаваше лубеници, а на социјалните мрежи можете да ја видите како продава парфеми.