„Засекогаш љубов“

Фудбалскиот ас Кристиано Роналдо на Инстаграм објави фотографија со новородената ќерка – објава која инстантно стана вирална на социјалните платформи.

Пред нешто помалку од две недели неговата свршеница, Георгина Родригез, која беше бремена со близнаци, го изгуби едното дете при породување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Момчето почина, но за среќа девојчето преживеа за да им донесе нова радост во домот на Кристиано и Георгина.