Запознајте ја Теа, најелегантната дама од кучешкиот сој


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Лук Каванаг отсекогаш мисле дека неговиот прекрасен авганистански загар Теа е премногу убаво куче за да го чува само дома, па одлучил дека црното долго и елегантно влакно од Теа треба повеќе да го експонира. Но, не очекуваше дека фотографијата од Теа која ја објави на социјалните мрежи ќе биде споделена над еден милион пати.

25-10-tea4

„Претпоставувам дека луѓето фотографијата главно ги привлекла поради свиленкастата боја на влакното од Теа во комбинација со нејзиниот достоинствен изглед, а таа е токму таква“, вели Лук.

25-10-tea3

Нивните викенд прошетки се вистинска мала авантура бидејќи Теа го привлекува и ужива во вниманието од случајните минувачи.

25-10-tea2

„Се преправа дека нема потреба од внимание, но дефинитивно го сака тоа, како и секој друг супермодел. Имам посебен однос со Теа во секој момент кој го поминуваме заедно“, додава гордиот сопственик.

25-10-tea 25-10-tea1