Запален автобус во центарот на Скопје


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пред неполн половина час, во центарот на градот, на автобуската станица кај Рекорд се запали автобус, пренесува „Макфакс“.

Противпожарните екипи моментно интервенираат а дополнителни информации за пожарот се очекуваат од МВР.