Вторничка временска прогноза


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Денешниот октомвриски вторник во Македонија носи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во источните делови каде ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено претпладне.

Дневните температури че бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Маврово 9, Охрид, Крива Паланки Берово 15, Бирола 18, Кавадарци 21, Дојран 22.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен ветер од југозападен и јужен правец.

Од четврток попладне под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд, на места пообилни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од јужен правец