Славни

Втора среќа за двајцата: Мухамед Зекири и Бисера Јордановска стапија во брак – кум им е Зоран Заев

Бившиот новинар, актуелен пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизија Алсат-М.

Свадбената церемонија се одржа во хотелот Double Tree by Hilton, а кум беше премеирот Зоран Заев, придружуван од неговата сопруга.

Јордановска од првиот брак има син, а Зеќири две ќерки.

To Top