Временска прогноза за недела


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Недела ќе биде малку пооблачна. Уште од претпладне ќе има тенденција на наоблачување во западниот регион, а доцна попладне и во источниот крај.

Температурата во утринските часови повторно ќе биде насекаде негативна, и тоа во дијапазонот помеѓу -10°С и -5°С,а на повисоките места истата ќе се спушти во границите помеѓу -13°С и -16°С

Уживајте во убавото време за викенд, со препорака да се упатите кон некој од зимските центри низ земјава да земете длабокн здив чист, планински воздух.