Славни

„Врачам се мајци у Босну“ од Бешлиќ грми во соблекувална кога е Ибра тука (видео)

Шведската фудбалска ѕвезда со босански корени, Златан Ибрахимоиќ, реализираше фантастична премиерна сезона во американската фудбалска лига MLS.

На 27 натпревари во Лос Анџелес Галакси, Ибрахимовиќ постигна 22 гола и запиша седум асистенции и покажа дека годините се уште ништо не му можат.

Со оглед на тоа дека Галакси нешто порано ја заврши сезоната во МЛС лигата Златан и друштвото имаа малку повеќе време за одмор на кој сега му дојде крајот.

Доказ за тоа е видеото од соблекувалната на Ибрахимовиќ после одработениот трининг. Токму ова видео стана хит поради песната „Врачам се мајци у Босну (Београџанко мала)“ од Халид Бешлиќ која одеше во позадина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

To Top