Во проѕирно модно издание: Кемпбел жешка и на 50 години


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Планетарно популарната манекенка Наоми Кембел, која своевремено палеше и жареше по светските модни писти, и на 50-годишна возраст докажа дека е во топ форма и знае да доминира пред објективите, пркосејќи им на годините.

Славната манекенка е 35 години на модните писти и многумина ја сметаат за една најдобрите и највлијателни манекенки на сите времиња.

Дека и на 50 година изгледа одлично, докажа викендов на Неделата на модата во Лондон, каде се појави во проѕирен фустан, кој многу малку покриваше.

Наоми Кембел и натаму учествува на модни ревии , а има и свој Јутјуб канал каде ги радува фановите со видеа од настапите.