Во напад на воена болница во Кабул загинаа над 30 лица


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Над 30 луѓе се убиени во денешниот напад на воена болница во Кабул, се вели во ново соопштение на Министерството за одбрана на Авганистан.

Претходно денеска беше соопштено дека десетици се повредени во нападот на воената болница, за кој екстремистичката група Исламска држава ја презеде одговорноста.