Во кавга за огревни дрва го расекол со нож на лицето


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Дваесет и едногодишнот кичевец Т.М. со нож му го расекол лицето на својот 44годишен сограѓанин А.Х. откако вербалната расправија за огревни дрва преминала во физичка пресметка, вчера во Кичево, соопшти полицијата. 

На местото на инцидентот е пронајден ножот, а на повредениот му е укажана итна медицинска помош во кичевската болница.

Полицијата работи на документирање и расветлување на настанот.