Вицепремиерот Фатмир Битиќи позитивен на КОВИД-19


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, на социјалните мрежи објави дека добил позитивен тест на Ковид-19.

„Денеска добив позитивен ковид-тест, во моментот сум стабилен со благи симптоми и се надевам дека со лесно ќе помине“, наведува Битиќи во објавата, во чиј прилог ги има додадено и назнаките #НосиМаска, #ДржиДистанца и #НеСеГрупирај.