Виц: Улична школа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На час по физика:
– Марија, во што се мери силата?
– Во Њутни.
– Одлично! Петар – масата?
– Килограми!
– Браво! Зоки, во што се мери работата?
– Пааа…во пари?