Виц: Дедото и проститутката во паркот


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Еден дедо си седи на клупа во паркот. До него седнува една проститутка и по кратко време ѝ станува досадно. Го прашува на зафрканција:
– Еј дедо, сакаш ли да пробаш?
– Не девојче, веќе немам можности за таква работа – одговара тој.
Таа настојува:
– Ајде де, што ќе изгубиш, барем пробај!
Одат двајцата зад една грмушка, се соблекуваат и дедото кога ја грабнал, како тинејџер. Три партии по ред. Душата ѝ ја вади.
– Господи – вели проститутката со последни сили – нели рече дека немаш можности!?
Дедото:
– Ти не ме разбра, пензијата ми е мала па немам можности да платам, а за другото можам.