Виц: Чистота


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Трпе ја прашува Трпана:

– Трпано ја исчисти ли куќата?

– Да, ја исчистив.

– А прашината на полицана?!

– Не ја чепкај, таму запишав телефонски број…

– А пајаков во ќошов?!

– Што ти е крив па сеа Столе?!