Видете ја фантастичната асистенција на Барди во градското дерби!


Хрватска против “лудите“ јапонци - 16 ден ↓↓↓Тимот на Леванте во моментов го игра градското дерби против Валенсија и на полувремето има водство од 2:1.

Најзаслужен за водството е македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој испрати фантастична асистенција до Роџер Марти за вториот гол… Погледнете!