Видео: Жестока пресметка на фановите на Јуве и Севиља!

Фановите на Севиља и Јувентус се жестока пресметка во која потешко бил повреден еден фан на италијанскиот клуб го најавија денешниот дуел во Лигата на шампиони.

Хулиганите на Севиља во понеделникот вечерта ги нападнале навивачите на Јувентус кои ден пред натпреварот пристигнале во градот.

Во тепачката тројца навивачи на Јувентус биле повредени, од кои еден бил прободен со нож и се здобил со тешки повреди.

За потсетување, навивачите на Јувентус беа нападнати во Загреб пред мечот со Динамо, а пред мечот Севиља – Динамо жестока тепачка имаше меѓу хулиганите на двата клуба.


David Beckham message to Zlatan Ibrahimovic 21… by goloviliga