Видео: Жестока пресметка меѓу фановите на Полска и Сенегал


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Светското првенство во Русија главно поминува во добар дух, но само прашање на време беше кога ќе има пресметка меѓу навивачките групи.

Во една фан-зона вчера дојде до крвава пресметка меѓу навивачите на Сенегал и Полска.